Podgrzewamy atmosferę

Data dodania: 30.10.2019

Początkowo nazywany był Światowym Dniem Spódnicy. Z biegiem lat kobiecość zaczęła ewoluować, zmieniać się, wzbogacać o w pełni kobiece spodnie, styl życia, gadżety… Zmieniła się zatem nazwa i powstał Światowy Dzień Kobiecości.

 

 

Dziś kobieta nie tylko wygląda i pachnie, ale też realizuje się, zaspakaja swoje ambicje, dopasowuje swój styl do siebie, a nie tego, co jest dostępne w sklepach lub poddane sztywnym normom społecznym. Poza tym, że jest często niezależna, silna i samodzielna – nadal ma potrzebę bycia kochaną, docenioną, zaskoczoną czymś miłym.

O dzisiejszym święcie mało kto pamięta, dzięki czemu jest doskonałą okazją do zaskoczenia płci pięknej. Bardzo miły będzie telefon lub sms z wyznaniem, za czym w ukochanej osobie najbardziej tęsknimy, gdy dzieli nas odległość (banalne? – to spróbuj odpowiedzieć szybko na to pytanie, a później na kolejne – kiedy ostatnio właśnie to powiedziałeś swojej żonie, partnerce, dziewczynie czy narzeczonej).

Jeśli masz możliwość, wstąp do sklepu po „kobiecy” drobiazg. Może perfumy, elegancki długopis, książka ulubionej autorki, płyta lub bielizna…? Zrób zdjęcie zapakowanego upominku i prześlij je z życzeniami i obietnicą, że otrzyma swoją niespodziankę, gdy tylko się spotkacie?

Wyjechałeś na dłużej? Spróbuj zdalnie zorganizować prezent :) Zamów kwiaty do domu ze spersonalizowanym bilecikiem, wykup jej masaż lub wizytę w dziennym SPA… pomysłów może być wiele, w zależności od upodobań kobiety…

Okazywanie uczuć na odległość nie jest proste, choć można się tego nauczyć. Codzienne rozmowy, czaty wideo itp. z pewnością to ułatwiają. Warto do tego włączać spontaniczne działania, które podsycają uczucie, pokazują, że drugiej stronie zależy, że myśli, dba… Nawet, jeśli ona tego nie mówi, nie upomina się, to nie znaczy, że nie chce. Kobiety mają wyjątkową umiejętność wierzenia, że panowie sami się domyślą. Doświadczone kobiety, wiedzą, że lepiej zasugerować, niż poczuć rozczarowanie. Bo po co. Dlatego nawet, jeśli nie słyszycie, że czegoś brakuje, wyjdźcie z inicjatywą. Spokojnie możecie liczyć na pozytywną reakcję.

 

Katarzyna Kucharska

kolArt-media

 

Udostępnij artykuł znajomym: