Święta Truckera

Data dodania: 23.12.2019

Jeżdżą po Polsce i na międzynarodówce. Obserwują i słuchają. Bohaterowie tegorocznych wywiadów na blogu TOP Drivers zgodzili się podzielić swoimi wrażeniami dotyczącymi pracy w Święta, z trasy i życzeniami dla Was z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

 

Świąteczne rymowanki, cytaty, czy wierszyki z sieci, to najprostsza, ale też najmniej lubiana, taśmowa wręcz forma składania życzeń. Dlatego te, które znajdziecie poniżej, to czasami wręcz całe przemyślenia na temat tego, co dla kierowców jest i powinno być ważne.

Znany Wam Art w Trasie poza często słyszanym, choć bardzo ważnym „tle wyjazdów ile powrotów” życzy kierowcom jak najwięcej empatii – Chciałbym, żeby kierowca pomagał jeden drugiemu, niezależnie czy ma polskie czy ukraińskie, czy inne rejestracje. Żebyśmy szukali sposobów na pomaganie, a nie powodów, żeby nie pomagać. Dotyczy to sytuacji pomocy na drodze, np. gdy jest awaria. Niedawno przejeżdżałem w Niemczech koło samochodu. Patrzę, drzwi otwarte, firanki zasłonięte, nie wiem, czy kierowca zasłabł, czy go okradli… kiedy poszedłem sprawdzić, okazało się, że kierowca po prostu zasnął, było mu gorąco, więc otworzył drzwi i tak prawie całą noc spędził, a nikt się nie zatrzymał. To było ruchliwe miejsce, co najmniej 200 samochodów go minęło!

Artur Rzemyk na razie uniknął pracy w Święta i podkreśla, że pracodawcy też są ludźmi i często nie zmuszają do tego. Jeśli zaś ktoś decyduje się na trasę w tym czasie, to prawdopodobnie dużo więcej zarobi. Iza - Manem po Kraju zgodziłaby się pracować w Święta, ale pod jednym warunkiem - Nie przeszkadzałoby mi pracować w święta, ale pod warunkiem, że miałabym co robić. Jechać mogę, ale gdybym miała gdzieś stać i czekać, to nie. A czego Wam życzy Iza? - Żebyście następne Święta też mogli spędzić z rodziną i wrócili do domu szczęśliwie. A sobie? Żeby następne lata w tym zawodzie były tak samo udane, jak te.

Zupełnie inne podejście do Świąt ma Stanisław Jarząb, dla którego to podstawa, żeby Święta spędzić z rodziną, co widać wyraźnie e jego życzeniach dla Was - Drodzy kierowcy, życzę Wam, żebyście dbali o siebie, bo żyjecie nie tylko dla siebie, ale i dla swoich bliskich. Życzę Wam tyle powrotów, co wyjazdów i jak najmniej stresu.

A po Świętach… a po co czekać, na „po świętach”? Adrian Trucker & Paker mów wprost - Zdrowych, spokojnych Świąt i w moim stylu – aktywnych. I od razu mówię – od razu można ćwiczyć. Ale jak to? Z pełnym brzuchem…? - To nie jest możliwe, że w 2-3 dni przytyjemy 10 kg. Jak to wszystko się przetrawi, to waga schodzi, może jakiś kilogram więcej zostanie, a ludzie się tym przerażają. Spokojnie. Niemniej i tak zawsze warto być aktywnym, bo po Świętach lato tuż tuż.

Dołączamy się do życzeń Kierowców. Wracajcie do domów szczęśliwie, bądźcie uważni i nie dawajcie się rutynie na drogach, a czas świąteczny spędzajcie tak, jak to najbardziej lubicie.

 

Katarzyna Kucharska

kolArt-media

 

Udostępnij artykuł znajomym: